O nas Tacy jesteśmy Aktualności Wydarzenia Galeria Kontakt

Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" działa od 1996 roku i czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00. Przedszkole liczy cztery oddziały dzieci: Promyczki, Iskierki, Migotki, Świetliki w wieku od 3 do 6 lat. Wykwalifikowana kadra zapewnia przedszkolakom wszechstronny rozwój wspierany przez instruktorów zajęć dodatkowych takich jak: język angielski, taniec towarzyski, gimnastyka korekcyjna czy nauka pływania. Ponadto w przedszkolu dzieci mają zapewnioną rytmikę i spotkania z muzykami Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha. Pracę naszych nauczycielek cechuje:

• szacunek do dziecka,
  • widzenie świata oczami dziecka,
  • uwzględnianie indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka,
  • poznawanie i uczenie przez zabawę,
  • inicjowanie u dzieci zadowolenia, radości i satysfakcji,
  • edukacja bez zbędnego stresu,
  • utrwalanie pewności siebie przez naukę świadomych wyborów.

Zaletą przedszkola jest bogato wyposażona sala gimnastyczna i ogród przedszkolny, który znajduje się z dala od ruchliwych ulic miasta. Bogata oferta edukacyjna na tyle zajmuje czas, że dzieci w przedszkolu nie leżakują, a parkowe otoczenie przedszkola sprzyja spokojnej i twórczej pracy dzieci. Podstwą pedagogiki naszego przedszkola jest koncepcja indywidualnego rozwoju dziecka. Koncepcja ta pozwala, aby dziecko w odpowiednim dla siebie rytmie i czasie zdobywało kolejne etapy rozwoju. Gwarantuje to rozwój, podczas którego dzieci nie doświadczają zbędnego stresu w procesie edukacyjnym. Nauczycielki przedszkola dostrzegają wiele zalet prowadzenia grup mieszanych wiekowo z dziećmi od 3 do 5 lat. Takie rozwiązanie jest korzystne dla dzieci, choć wymaga to profesjonalizmu edukacyjnego i dużego wysiłku. Jednak wyniki sprawiają satysfakcję i rekompensują z nadwyżką włożony nakład pracy i wysiłek. Zalety takiego rozwiązania to:

• dziecko przebywa w naturalnym środowisku, zróżnicowanym, lecz rzeczywistym najbardziej odpowiednim dla jego rozwoju,
  • szybsza i skuteczniejsza jest edukacja społeczna zarówno dzieci starszych jak i młodszych,
  • następuje naturalna i samoistna nauka podstaw tolerancji, partnerstwa i współżycia w środowisku nieograniczonym wyłącznie do rówieśników,
  • następuje szybsza adaptacja i integracja dzieci nowoprzyjętych do przedszkola,
  • możliwy jest pobyt rodzeństwa w jednej grupie,
  • naturalne jest zaangażowanie i opiekuńczość dzieci starszych nad młodszymi oraz możliwość prezentowania przed nimi bogatszych doświadczeń,
  • dzieci szybciej dostrzegają i rozumieją zróżnicowane potrzeby i zasady współżycia w grupie,
  • zachodzi możliwość stosowania zróżnicowanej i ciekawszej organizacji zajęć,
  • bogatszy jest rozwój duchowy dzieci, przekładający się na prace plastyczne i różne formy wyrażania siebie.

Współczesna świadomość ludzi dotycząca życia i jego wartości sprawia, że od kilkunastu lat zauważamy w naszym przedszkolu rosnącą potrzebę społeczną "rozumienia" człowieka od najmłodszych lat jego istnienia.

Odwiedziło nas:
Copyright by JANBO 2011.